1 lipca 2025 roku, w Sali Bydgoskiego Marca 1981 r. w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy, przy ul. Jagiellońskiej 3 odbyły się obchody z okazji Międzynarodowego Roku Spółdzielczości.
W uroczystości wzięli udział m. in. posłowie na Sejm RP Magdalena Łośko i Norbert Pietrykowski, wojewoda Kujawsko – Pomorski Michał Sztybel, prezydenci miast Bydgoszczy, Torunia, Włocławka i Grudziądza, wicemarszałek Województwa Zbigniew Ostrowski, wiceprzewodnicząca Rady Miasta Elżbieta Rusielewicz oraz przedstawiciele organizacji spółdzielczych i spółdzielni z regionu: Andrzej Półrolniczak przewodniczący Zgromadzenia Ogólnego Krajowej Rady Spółdzielczej, Waldemar Broś z-ca Prezesa Zarządu Krajowej Rady Spółdzielczej.
Celem obchodów była promocja idei spółdzielczości, integracja środowiska lokalnego,
a także promocja wartości współpracy, solidarności i wzajemnego poszanowania.
Podczas gali wręczone zostały odznaczenia państwowe, w tym Brązowy Krzyż Zasługi, Złote i Srebrne Medale za Długoletnią Służbę, a także odznaczenia spółdzielcze przyznane za szczególne zasługi dla rozwoju ruchu spółdzielczego i działalność na rzecz wspólnoty.
Z dumą informujemy, że również nasza Spółdzielnia została uhonorowana odznaczeniem za Zasługi dla Spółdzielczości, co jest dla nas ogromnym wyróżnieniem i motywacją do dalszej pracy.
https://www.gov.pl/web/uw-kujawsko-pomorski/miedzynarodowy-dzien-spoldzielczosci




